Módní kosmetické trendy
Ucelené informace o některých módních kosmetických trendech
Prodlužování vlasů

PRODLUŽOVÁNÍ VLASŮ - METODY

Prodlužování vlasů spočívá v přidání vlasových pramenů mezi Vaše vlastní vlasy pomocí spojky. Tyto vlasové prameny jsou pevně připojeny speciální spojkou tak, aby byly šetrné k Vašim vlasům a nenápadné pro okolí. Existuje několik metod prodloužení vlasů, které se liší pouze v použití spojky.

Metoda Bond - Keratin

Vlasy se připevňují pomocí keratinového lepidla. Keratin je speciální stavební bílkovina, kterou produkuje i lidské tělo např. v nehtech nebo vlasech, takže je toto lepidlo velmi šetrné k Vašim vlasům. Lepidlo se spojí spolu s vlasovým pramenem a poté takto upravený pramen se přichytí k Vašim vlasům pomocí speciálních zahřívacích kleští (ty pracují přibližně na 180°C). Poté se z lepidla, které proniklo ke všem vlasům pramenu, udělá ručně malý váleček a nechá se zaschnout. Pokožka hlavy je při tom chráněna speciálním izolačním kolečkem, které se navléká před spojením na každý pramínek.

Vlasové prameny se dají sundat několika způsoby: Prvním způsobem je použít kleště, které rozdrtí keratinový spoj. Tento způsob ovšem není zrovna šetrný, protože může dojít nejen k poškození prodloužených vlasů, ale také Vašich vlastních vlasů! Druhý způsob spočívá v opětovném nahřátí keratinového spoje pomocí zahřívacích kleští. Lepidlo se rozpustí a pramen lze sundat. Poslední způsob je jeden z nejpoužívanějších - na keratinové lepidlo se aplikuje rozpouštědlo. Toto rozpouštědlo naruší keratinové spoje a prameny lze poté jednoduše mírným táhnutím sundat. Vlasové prameny lze pak kdykoliv znovu použít, pokud se doplní keratinové lepidlo, které při sundávání bylo rozpuštěno. Po sundání je ovšem potřeba vyčesat vlasy od zbytků keratinového lepidla.

Mnoho vlasových pramenů se dodává s již před-přichystanými keratinovými spoji. Většina pramenů má buď spoje ve tvaru U (nehtík) nebo ve tvaru I (tyčinka). Obecně pro jednodušší manipulaci a uchycení vlasového pramenu k Vašim vlasům je výhodnější tvar U.

Zahřívací kleště na keratinové spoje Keratinové lepidlo
Vlasové prameny s keratinovým spojem Aplikované vlasové prameny metodou Bond - Keratin

Metoda Flash point

Prodlužování vlasů se provádí za studena pomocí spojů, které se nazývají micro-rings. Jde o kovové nebo plastové proužky velké cca 3mm, které se navléknou na Váš pramen vlasů a společně s vlasovým pramenem určeným pro prodloužení se micro-ring spoj stlačí speciálními kleštěmi.

Při sundávání vlasových pramenů se opět kroužkové spoje stlačí kleštěmi v protisměru. Tím dojde k uvolnění kroužku a uvolnění vlasových pramenů.

Jde o velmi rychlou a jednoduchou metodu, kterou používá hodně lidí. Několik osob si ovšem stěžuje, že je kroužky micro-rings při ležení nebo spánku nepříjemně tlačí.

Kleště pro metodu Flash point Spoje micro-rings pro metodu Flash point
Vlasové prameny s micro-rings spoji Aplikované vlasové prameny metodou Flash point

Metoda Clip-in

Tato metoda je nejrychlejší a nejjednodušší. Spočívá v použití již připravené sady pramenů, která může být přímo nasazena na Vaše vlasy pomocí sponek. Vlasy lze nasadit nebo sundat opravdu velmi rychle, na noc se vlasy musí sundat, aby nedošlo k zacuchání vlasů.

Sada vlasových pramenů pro clip-in Sada vlasových pramenů pro clip-in