Módní kosmetické trendy
Ucelené informace o některých módních kosmetických trendech
Galvanická žehlička

GALVANICKÁ ŽEHLIČKA

Galvanická žehlička je přístroj určený pro ošetření pleti. Spolu s omlazujícími pleťovými krémy či gely odstraňují odumřelé buněčné pozůstatky a dodávají pleti prospěšné živiny. Tím je podpořen růst nových buněk a pleť tak vypadá mnohem mladší. Galvanická žehlička zpravidla pracuje ve třech módech:

1.) Ultrazvukový mód

Ultrazvuková technologie pracuje většinou na frekvenci 1MHz (což jsou kmity s malou vlnovou délkou). Díky své malé vlnové délce mohou ultrazvukové vlny být svazkovány mnohem rychleji a lépe a z tohoto důvodu mohou být těmito vlnami propouštěny i nejjemnější struktury. Ultrazvuková technologie tedy umožňuje průnik až do hloubky 5-6 cm kůže. V této hloubce je pomocí ultrazvukových vln prováděna masáž. Podporuje se tak spalování tuku a zlepšení krevního oběhu. Ultrazvuk je v medicíně také používán při léčbě zánětů, kdy pomocí krevního oběhu je aktivována léčená tkáň, a urychluje hojení a zabraňuje vzniku nových zánětů. Ultrazvukový mód má tedy tyto příznivé účinky:

2.) Mód Negativních (záporných) iontů

Při vysílání negativních iontů dochází k vytvoření lokálního elektrického pole mezi povrchem pokožky a koriem (škárou - prokrvená a inervovaná vazivová vrstva kůže pod pokožkou). Protože nečistoty v pokožce jsou kladně nabity a povrch pokožky je díky galvanické žehličce nabit záporně, nečistoty jsou z pokožky vytahovány na povrch (protikladné náboje se přitahují). Tím tedy dochází k vyčištění spodních vrstev pokožky.

Princip negativních iontů galvanické žehličky

3.) Mód Pozitivních (kladných) iontů

Při vysílání pozitivních iontů dochází opět k vytvoření lokálního elektrického pole mezi povrchem pokožky a koriem. Pozitivní ionty způsobují průnik přes vrstvy pokožky a vstup do koria. Pokud tedy před použitím pozitivních iontů natřeme pleť ošetřujícím krémem, tyto pozitivní ionty zavedou složky krému k buňkám ve spodních vrstvách pokožky. Buňky poté plně absorbují výživné složky. Jde tedy o vysoce efektivní péči o pleť.

Princip pozitivních iontů galvanické žehličky

Co tedy galvanická žehlička umí?

Typ galvanické žehličky Typ galvanické žehličky